Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ukraińcy odparli nocne rosyjskie ataki

Obrona powietrzna Ukrainy odparła nocne ataki Rosji, która użyła do nich dronów i m.in. rakiet lotniczych – przekazał dziś rano dowódca ukraińskich Sił Powietrznych generał Mykoła Ołeszczuk. W centrum Kijowa po raz pierwszy od dłuższego czasu słychać było eksplozje.

Ukraińcy nie dają za wygraną!
General Staff of the Armed Forces of Ukraine - facebook.com

Wojska rosyjskie wypuściły w stronę Ukrainy 30 środków uderzeniowych: cztery rakiety manewrujące Ch-101 i Ch-55 z samolotów Tu-95MS lotnictwa strategicznego, jedną rakietę balistyczną Iskander odpaloną z Krymu oraz jedną rakietę aerobalistyczną Ch-47M2 Kindżał, która nadleciała z obwodu tambowskiego w Rosji – przekazał Ołeszczuk w sieciach społecznościowych.

Dodał, że wrogie wojska wysłały także nad Ukrainę 24 drony produkcji irańskiej Shahed, które startowały z rosyjskiego Jejska i Primorsko-Achtarska.

Dowódca Sił Powietrznych poinformował, że ukraińska obrona zniszczyła jedną rakietę Kindżał i cztery rakiety Ch-101 i Ch-55, a także wszystkie 24 bezzałogowce. 

Ogłoszono alarm powietrzny

W Kijowie, gdzie alarm powietrzny rozpoczął się o godz. 3 nad ranem (godz. 2 w Polsce) i trwał dwie godziny, po raz pierwszy od dłuższego czasu słychać było eksplozje. Władze uspokajały, że były one wynikiem działania obrony powietrznej.

Później kijowska obwodowa administracja wojskowa powiadomiła, że w wyniku ataku ucierpiała jedna osoba, a spadające odłamki wywołały pożary w kilku obiektach w dwóch rejonach (powiatach) obwodu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina #Rosja #wojna #atak

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo