Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Ukraina zestrzeliła rosyjski bombowiec i ponad 40 dronów

Rosyjski bombowiec Su-24 został we wtorek zestrzelony przez Ukraińców. O sukcesie armii poinformował prezydent Wołodymyr Zełenski. Ukraińska obrona powietrzna skutecznie odpowiedziała też na nocny atak dronami.

Zbrodnicza napaść rosyjska...
General Staff of the Armed Forces of Ukraine - facebook.com

Ukrańskie siły powietrzne zestrzeliły nad zachodnią częścią Morza Czarnego rosyjski bombowiec Su-24 - poinformował we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu wideo.

Informację o zestrzeleniu rosyjskiego bombowca nad Morzem Czarnym, w pobliżu Wyspy Węży, podało także dowództwo ukraińskich sił powietrznych.

"Rosja ma o jeden samolot mniej"

– stwierdził Zełenski.

Siły powietrzne Ukrainy informują z kolei o udanej obronie przed dronami. 41 z 48 wystrzelonych w nocy przez Rosjan zostało strąconych przez ukraińską obronę powietrzną. 

Nocny atak nastąpił z dwóch kierunków: z obwodu kurskiego w Rosji i z terenu okupowanego Krymu. Rosjanie użyli po raz kolejny dronów irańskich Shahed 131/136.

Alarm przeciwlotniczy ogłoszono w godzinach wieczornych we wtorek w południowych i centralnych obwodach Ukrainy, m.in. w rejonie portów nad Morzem Czarnym. Następnie rozszerzono go na większość regionów kraju.


Oglądaj TV Republika na YouTube

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina #Rosja #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo