Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Trwa walka o Bachmut. Ukraina przedstawia raport z frontu

Wojska rosyjskie poczyniły "pewne postępy" w walkach o Bachmut w obwodzie donieckim, ale i siły ukraińskie odniosły "sukcesy na pewnych odcinkach", przy czym straty rosyjskie są wyższe - poinformowała wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar.

Dsns.gov.ua, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

- "Trwają aktywne walki, w tym na terenie miasta. Wróg czyni pewne postępy, ale i my mamy sukcesy na pewnych odcinkach. Obrona Bachmutu trwa"

- powiedziała wiceminister, cytowana przez portal Ukrainska Prawda.

Malar przyznała, że siły ukraińskie ponoszą straty, zapewniła jednak, że "straty wroga są znacznie wyższe".

Podkreśliła, że "obrona Bachmutu pozwala zmniejszyć potencjał ofensywny" Rosjan. "Nasze wojska po prostu nie przepuszczają wojsk wroga dalej" - powiedziała wiceminister obrony.

Jak dodała, utrzymywanie szturmowanego od miesięcy przez wojska rosyjskie miasta jest możliwe dzięki działaniom zgrupowania wojsk ukraińskich Chortyca, "które zajmuje się obroną Bachmutu i ją planuje".

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w poniedziałek, że Bachmut nadal stanowi epicentrum walk w Donbasie. Amerykański Instytut Studiów nad Wojną ocenił w najnowszej analizie, że siły ukraińskie prawdopodobnie odepchnęły Rosjan od ważnej drogi T0504 (Kostiantyniwka-Czasiw Jar-Bachmut). Think tank poinformował o 25 rosyjskich atakach, które miały miejsce w niedzielę w rejonie Bachmutu, dodając, że najwyraźniej efekty ataków są ograniczone.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #Bachmut #wojna #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo