Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rosyjskie lotniska wojskowe w płomieniach. Skuteczny atak sił zbrojnych Ukrainy? WIDEO

W dzisiejszych eksplozjach na dwóch rosyjskich lotniskach wojskowych zginęło kilka osób - wynika z doniesień rosyjskich oraz ukraińskich. Za skutecznymi atakami stoją prawdopodobnie ukraińskie siły zbrojne.

twitter.com/ASLuhn,twitter.com/nexta_tv, Autorstwa RAF - Photo http://www.defenceimagery.mod.uk/fotoweb/fwbin/download.dll/45153802.jpgMetadata source: http://www.defenceimagery.mod.uk/fotoweb/fwbin/fotoweb_isapi.dll/ArchiveAgent/5042/Search?FileInfo

Na lotnisku w pobliżu miasta Riazań, na południowy wschód od Moskwy, eksplodowała cysterna z paliwem, zabijając trzy osoby i raniąc sześć - podały rosyjskie media państwowe.

Kolejne dwie osoby zostały podobno ranne w wybuchu na lotnisku w bazie Engels w obwodzie saratowskim. Według niektórych ukraińskich źródeł zniszczeniu miały ulec dwa rosyjskie bombowce strategiczne.

Nie wiadomo, co było przyczyną wybuchów, choć nieoficjalnie mówi się o ataku dronami. Oba obszary znajdują się setki kilometrów od granicy z Ukrainą.

Gubernator obwodu saratowskiego powiedział, że siły bezpieczeństwa sprawdzają to, co nazwał "doniesieniami o incydencie w instalacjach wojskowych".

 Źródło: BBC, niezalezna.pl, Defence Express

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo