Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Rosjanie zamieniają galerie handlowe w zakłady produkcji dronów

W Udmurcji, republice na Przeduralu wchodzącej w skład Rosji, kolejna galeria handlowa została wykupiona przez producenta samolotów bezzałogowych, który zamierza rozwinąć tam produkcję dronów - podał w piątek wieczorem niezależny portal The Moscow Times.

Republika Udmurcka
Autorstwa Vyacheslav Bukharov - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93586916

Galeria handlowa o nazwie Stolica w Iżewsku, głównym mieście Udmurcji, została wykupiona przez firmę Aeroscan produkującą drony i jest to trzeci taki przypadek w ciągu roku - podał portal, powołując się na grupę Udmurcja Przeciw Korupcji. Najemcy w galerii otrzymali informację o wypowiedzeniu umów najmu do 15 października br.

Właścicielem firmy Aeroscan jest Nikita Zacharow, syn Aleksandra Zacharowa, współwłaściciela firmy produkującej rosyjskie drony Lancet - podał The Moscow Times. Już w zeszłym roku Nikita Zacharow wykupił w tym samym celu inną galerię handlową w Iżewsku. Wcześniej zaproponował tworzenie linii produkcyjnych do montażu dronów na terenie galerii handlowych, zwłaszcza, gdy po rosyjskiej inwazji na Ukrainę lokale w nich zaczęły zwalniać firmy zachodnie wycofujące się z Rosji.

Trzecim obiektem handlowym w Iżewsku, który zamienia się w zakłady produkcji dronów, jest galeria Nowy Dom, wykupiona przez innego producenta bezzałogowców - firmę IżWS. Spółka ta, objęta zachodnimi sankcjami, prowadzi teraz nabór inżynierów i innych pracowników na potrzeby nowej fabryki.

Strona internetowa grupy Udmurcja Przeciw Korupcji i jej profile w mediach społecznościowych zostały po inwazji na Ukrainę zablokowane przez władze rosyjskie.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Rosja #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo