Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rosjanie stracili kolejny samolot Su-25

Minionej nocy ukraińskie wojsko zestrzeliło rosyjski samolot szturmowy Su-25 w kierunku Pokrowska w obwodzie donieckim - poinformował sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. To już piąta rosyjska maszyna tego typu zestrzelona w Ukrainie w tym miesiącu.

Su-25
Fedor Leukhin CCA-SA 2.0 - Wikipedia Commons
"Liczba ataków na kierunku pokrowskim wzrosła do 25. (...) Sytuacja pozostaje napięta, w dziewięciu miejscach nadal trwają starcia. Według dostępnych informacji ukraińskie oddziały zniszczyły rosyjski samolot szturmowy Su-25"

– czytamy w komunikacie zamieszczonym na na Facebooku.

To już piąty rosyjski Su-25 zestrzelony przez Ukrainę w tym miesiącu. Sztab generalny poinformował w środę, że od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku Rosja straciła ponad 350 samolotów.

Zaprojektowany przez Związek Radziecki Su-25, w kodzie NATO Frogfoot, jest silnie opancerzonym samolotem szturmowym, który zapewnia bliskie wsparcie powietrzne rosyjskim wojskom lądowym. Su-25 pomagają siłom Rosji przeprowadzać intensywne ataki na wielu odcinkach frontu wschodniego, który obejmuje znaczną część obwodu donieckiego Ukrainy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina #wojna #świat

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo