Propagandyści Kremla zmieniają śpiewkę. Nową narrację suflują też poplecznicy Putina w Polsce

Rzekomy pacyfizm - to obecnie główna narracja prorosyjskiej propagandy dotyczącej wojny na Ukrainie. Takim hasłem szermuje w Polsce znany z sympatyzowania z Rosją Leszek Sykulski. Na jego działalność zwraca uwagę Stanisław Żaryn. "To manipulacja odbiorcami, by przekonać społeczeństwa Zachodu, że wojnę trzeba skończyć jak najszybciej – nawet kosztem faktycznego zaniechania obrony ze strony Ukrainy" - pisze pełnomocnik rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Stanisław Żaryn informuje, że płynący z Kremla manipulacyjny przekaz antywojenny jest coraz bardziej widoczny w Europie. Według jego informacji, "aktywizacja tych środowisk zbiega się w czasie ze zmianą haseł, które są promowane przez rosyjską propagandę na Zachodzie". 

"To manipulacja odbiorcami, by przekonać społeczeństwa Zachodu, że wojnę trzeba skończyć jak najszybciej - nawet kosztem faktycznego zaniechania obrony ze strony Ukrainy"

- tłumaczy sekretarz stanu w KPRM.

Jak dodaje, taka narracja ma na celu przekonanie, że zaniechanie wsparcia dla Kijowa jest w interesie wszystkich, ponieważ kontynuacja pomocy podżega jedynie do wojny NATO-Rosja.

Nadawcy w Polsce

Żaryn zaznacza, że "izolacjonistyczne trendy" są widoczne w różnych państwach Zachodu. Polskim przykładem jest Leszek Sykulski - jeden z liderów tzw. "Polskiego Ruchu Antywojennego". Na swoim Twitterze promuje on nie tylko hasła antywojenne, ale i... mające na celu skłócenie nas z największym sojusznikiem - USA. 

"Aktywność Leszka Sykulskiego, który założył obecnie strukturę promującą hasła pacyfistyczne, wpisuje się w szerszy trend działalności na arenie międzynarodowej, której przekaz jest korzystny dla rosyjskiej propagandy"

- komentuje Żaryn. Jak wskazuje, takie działania "ułatwiają Rosji realizowanie celów, które mają pozwolić jej wygrać wojnę z Ukrainą".

 Źródło: twitter, niezalezna.pl

 

#Leszek Sykulski #wojna #propganda #Ukraina

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo