Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Prezydent Zełenski w obwodzie chersońskim. „Wszystko tutaj zostanie odnowione i odbudowane” [WIDEO]

Wołodymyr Zełenski odwiedził miejscowość Posad-Pokrowske w obwodzie chersońskim na południu kraju, która została zniszczona w wyniku rosyjskiej agresji i wyzwolona w listopadzie ubiegłego roku podczas ukraińskiej kontrofensywy. - Wszystko tutaj zostanie odnowione i odbudowane - zadeklarował prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski
facebook.com/zelenskiy.official/screen

"Robocza podróż na Chersońszczyznę. Wieś Posad-Pokorowske, gdzie na skutek rosyjskiej inwazji na pełną skalę zostało zniszczonych wiele domów i obiektów użyteczności publicznej. Obecnie trwa tu przywracanie dostaw prądu i wody, przebudowywana jest przychodnia lekarska. Ludzie wracają (do swojej miejscowości). Obejrzeliśmy punkt niezłomności (miejsce, w którym można m.in. ogrzać się, otrzymać posiłek czy skorzystać z internetu - red.) i jeden z tymczasowych budynków mieszkalnych, które zbudowano w wiosce" - napisał Zełenski.

"Rozmawiałem z mieszkańcami o bieżących problemach i potrzebach. Wszystko odnowimy, wszystko odbudujemy. Tak jak każde miasto i wieś, które ucierpiały w wyniku (działań) okupantów"

– dodał prezydent.

Na profilu Zełenskiego umieszczono również nagranie z jego wizyty w Posad-Pokrowskim. "Najważniejsze pytanie: kiedy nastąpi zwycięstwo Ukrainy?" - zapytała głowę państwa mieszkanka tej miejscowości. "Będzie na pewno" - odparł Zełenski.

Zełenski zamieścił w mediach społecznościowych wideo z wizyty w jednym z obiektów energetycznych w obwodzie chersońskim. Omówiono sytuację związaną z dostawami energii elektrycznej do osiedli w obwodzie chersońskim.

Musimy zapewnić pełne przywrócenie i ochronę naszego sektora energetycznego! Jestem wdzięczny wszystkim, którzy pracują na rzecz tego i przywrócenia energii elektrycznej naszym mieszkańcom!

– napisał.

Prezydent odwiedza obwód chersoński po raz drugi w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Jego poprzednia podróż do tego regionu miała miejsce w połowie listopada ubiegłego roku, tuż po wyzwoleniu prawobrzeżnej Chersońszczyzny przez ukraińskie wojska.

Prezydent Ukrainy odbył również spotkanie koordynacyjne w sprawie sytuacji w regionie chersońskim.
„Aktualna sytuacja bezpieczeństwa, odbudowa zniszczonej infrastruktury regionu, rozminowywanie terenów zdegradowanych, przywracanie sieci energetycznych - wszystkie te ważne kwestie trzymamy pod kontrolą” – czytamy.

Chersoń i zachodnia część obwodu chersońskiego, położona na prawym brzegu Dniepru, są kontrolowane przez władze w Kijowie. Ziemie leżące po wschodniej stronie rzeki, w tym m.in. miasta Kachowka, Nowa Kachowka, Oleszki i Skadowsk, znajdują się pod rosyjską okupacją.

 Źródło: niezalezna.pl, pap, facebook.com,

 

#Ukraina #Rosja #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo