Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Okrutne zbrodnie armii Putina. „W tych miastach widać postapokaliptyczne obrazy z horroru”

Szokujące obrazki z Buczy i innych miast w obwodzie kijowskim na zawsze pozostaną w pamięci ukraińskich żołnierzy, którzy odbili te miejscowości z rąk Rosjan. Na ulicach leżą ciała cywilów, zastrzelonych, ze związanymi rękami. - Są to okrutne zbrodnie wojenne, za które odpowiedzialny jest Putin - wskazuje mer Kijowa Witalij Kliczko.

Bucza po rosyjskim najeździe - dramatyczny widok...
fot. Twitter/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Po tym, jak rosyjskie wojska zaczęły wycofywać się z północnej części obwodu kijowskiego na Białoruś, a do zajętych przez nich wcześniej miejscowości weszły siły ukraińskie, pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania, na których widać dziesiątki ciał na ulicach, masowe groby, zastrzelonych ludzi ze związanymi rękami.

- W tych miastach widać postapokaliptyczne obrazy z horroru. Wśród już znalezionych ofiar zbrodni wojennych są zgwałcone kobiety, które próbowano spalić, zabici przedstawiciele władz lokalnych, dzieci, starsi ludzie, mężczyźni, wiele osób ma związane ręce, ślady tortur. Zostali zabici strzałami w tył głowy

 – powiedział Arestowycz w niedzielę w krótkim wystąpieniu, które nazwał „specjalnym apelem”.

Więcej informacji nie będzie” – dodał, prosząc o uczczenie pamięci ofiar minutą ciszy. Arestowycz zapowiedział, że zbrodnie rosyjskie zostaną zbadane na Ukrainie i przed międzynarodowymi trybunałami, a winni zostaną ukarani.

W wywiadzie dla BBC w niedzielę doradca Wołodymyra Zełenskiego Serhij Nikiforow powiedział z kolei, że rosyjskie wojska, wycofując się z terenów wokół Kijowa, mogą pozostawiać za sobą dowody zbrodni wojennych. Zdjęcia i nagrania napływające z wyzwolonych podkijowskich miast Bucza, Hostomel i Irpień określił jako „rozdzierające serce”.

- Bardzo ciężko zrozumieć, dlaczego to się dzieje. To czysta brutalność. Nie ma żadnej militarnej potrzeby, by robić to wszystko

 – powiedział.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel również oskarżył armię rosyjską o popełnienie okrucieństw w obwodzie kijowskim Ukrainy i wezwał do nałożenia dalszych sankcji wobec Moskwy.

- To, co wydarzyło się w Buczy i innych przedmieściach Kijowa, można określić jedynie mianem ludobójstwa

 - powiedział z kolei dziennikowi "Bild" mer Kijowa Witalij Kliczko. Dodał przy tym:

"Są to okrutne zbrodnie wojenne, za które odpowiedzialny jest Putin"

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo