Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Polscy hokeiści przegrali z Niemcami 2:4 w swoim szóstym meczu mistrzostw świata Elity • • • Iga Świątek wygrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:2, 6:3 w finale tenisowego turnieju WTA w Rzymie • • •

Obcięli ukraińskiemu jeńcowi głowę! Na „pamiątkę” nagrali film. Tak działają rosyjscy mordercy [BRUTALNE WIDEO]

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przekazał dziś, że wszczęła śledztwo w sprawie nagrania wideo, z którego wynika, że wojskowi Rosji odcięli głowę ukraińskiemu jeńcowi. Film pojawił się w internecie wczoraj. Wasyl Maluk - szef SBU zapewnił, że wszyscy sprawcy, jak i odpowiedzialni za tą zbrodnię, zostaną odnalezieni... Poniżej zamieszczamy materiał. Mimo cenzury, szczegóły są widoczne, dlatego ostrzegamy osoby o słabszych nerwach.

Kolejny przykład rosyjskiej brutalności...
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska twitter.com/@igorlachenkov

"Wczoraj (wtorek-red.) w internecie pojawiło się wideo, na którym okupanci rosyjscy demonstrują swoje bestialstwo - okrutnie katują jeńca ukraińskiego i odcinają mu głowę. SBU rozpoczęła wstępne postępowanie w sprawie tej zbrodni wojennej"

- oświadczyły służby w komunikacie opublikowanym na serwisie Telegram.

Szef SBU oznajmił, że sprawcy zostaną znalezieni "gdziekolwiek by nie byli" i "poniosą karę".

Skrajnie drastyczne nagranie wideo z kaźnią jeńca pojawiło się we wtorek wieczorem. Widać na nim, jak ludzie w mundurach z białymi wstęgami (których zwykle używają do identyfikacji wojskowi rosyjscy) odcinają głowę żywemu człowiekowi z ukraińskimi dystynkcjami. Sprawcy są zamaskowani. Jak zauważa rosyjska redakcja BBC, na nagraniu widać jaskrawozielone liście i wobec tego nie jest wykluczone, że kadry zostały nagrane pewien czas temu.

"Ukraina tego nie zapomni"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, komentując nagranie, oświadczył w środę: "jest coś, czego nikt na świecie nie może zignorować: jak łatwo te bestie zabijają". Ostrzegł, że Ukraina "nie zamierza niczego zapominać i przebaczać zabójcom" i oświadczył, że "terror musi zostać pokonany".

Wkrótce po publikacji Andrij Jermak, szef kancelarii Zełenskiego zamieścił w mediach społecznościowych zdanie: "będzie odpowiedź i odpowiedzialność za wszystko". Jermak nie wyjaśnił, czego dotyczy ten komentarz, ale niektóre media ukraińskie uznały, że był on reakcją na nagranie mordu jeńca. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina #Rosja #jeńcy #Rosjanie #bestialstwo #zabójstwo #morderstwo #film #SBU #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo