Mołdawskie dzieci i kobiety zamordowane. Relacjonuje to gazeta, która ma ukazać się... jutro!

Ukraiński wywiad ujawnia gazetę, która opisuje "krwawe ataki terrorystyczne". Zbrodnie miały mieć miejsce w Naddniestrzu. Publikacja ma ukazać się jutro.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Według wywiadu Ukrainy, Rosja przygotowuje prowokacje w Naddniestrzu
https://gur.gov.ua/

Głównym tekstem ma być "Oficjalny apel mieszkańców Naddniestrza do Prezydenta Federacji Rosyjskiej". Autorzy piszą o potrzebie zaangażowania separatystycznego regionu do działań rosyjskiej armii. "W ten sposób Kreml próbuje zalegalizować tysiące swoich wojskowych, które będą przeprowadzać prowokacje z terenu Naddniestrza" - komentuje ukraiński wywiad.

Zbrodnie z przyszłości 

Najciekawszym jednak fragmentem są relacje "krwawych ataków terrorystycznych w Naddniestrzu w święta majowe". W zdarzeniach miało zginąć dziesiątki osób - w tym dzieci, osoby starsze i kobiety" 

"Ponieważ gazeta ukazywała się w przeddzień świąt, istnieje niebezpieczeństwo, że władze Kremla planują popełnić wśród miejscowej ludności szereg aktów zastraszania, za które tradycyjnie "odpowiedzialna" jest Ukraina i Zachód."

- ostrzegają ukraińskie służby.

Ponadto autorzy wzywają cudzoziemców do wzięcia udziału w wojnie Rosji. Piszą o punktach mobilizacyjnych w Chinach, Białorusi, Abchazji i Kazachstanie. Publikacja pełna jest kremlowskich symboli takich jak "Kijów i NATO wydali swój werdykt", "Naddniestrze nie ma już możliwości uniknięcia wielkiej wojny".

"Dzięki takim działaniom rosyjskie kierownictwo może przygotować nową trampolinę do agresji na Ukrainę i podstawę do „oficjalnej” okupacji części terytorium niepodległej Mołdawii".

- stwierdza wywiad.

Poniżej zdjęcia gazety mającej ukazać się jutro.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Putin #Rosja #Naddniestrze #Ukraina

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo