Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Kreml szykuje społeczeństwo na długotrwałą wojnę

Rosyjskie władze, przedstawiając w oficjalnej narracji inwazję na Ukrainę jako konflikt z Zachodem, przygotowują swoich obywateli na długotrwałą wojnę i spadek poziomu życia - poinformowało dzisiaj brytyjskie ministerstwo obrony.

Wojna na Ukrainie
Siły Zbrojne Ukrainy - facebook.com/GeneralStaff.ua

Jak przekazano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, 14 lutego Dmitrij Pieskow, rzecznik dyktatora Rosji Władimira Putina, powiedział dziennikarzom, że choć "specjalna operacja wojskowa (propagandowe określenie inwazji) zaczęła się jako operacja przeciwko Ukrainie, z biegiem czasu przybrała formę wojny przeciwko zbiorowemu Zachodowi; wojny, w której kraje zbiorowego Zachodu, kierowane przez Stany Zjednoczone, są bezpośrednio zaangażowane w konflikt".

Dodano, że jest to - ogólnie - zgodne z trendem w rosyjskiej retoryce, która poszukuje uzasadnienia długotrwałego konfliktu i poważnych rosyjskich strat osobowych w przedstawianiu wojny jako bezpośredniego konfliktu z Zachodem. Zwrócono uwagę, że Pieskow posunął się do przyznania, że "specjalna operacja wojskowa może potrwać troszkę dłużej, ale nie może to zmienić (zakładanego przez Kreml) przebiegu wydarzeń (w tym konflikcie)".

"Stanowi to część oficjalnej rosyjskiej narracji, która niemal na pewno ma przygotować społeczeństwo na długotrwały konflikt i związany z tym spadek poziomu życia, a jednocześnie zapewnić o ostatecznym zwycięstwie Rosji"

- oceniono. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo