Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kompromis z Rosją? Ukraińcy mówią zdecydowanie „nie”. 71,8 proc. obywateli Ukrainy mówi: Tylko zwycięstwo

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Centrum Razumkowa wraz z Fundacją Inicjatyw Demokratycznych im. Ilko Kuczerowa, Ukraińcy nie uznają rozejmu z atakującym ich Putinem. 71,8 proc. obywateli Ukrainy uważa, że wojna z Rosją może zakończyć się tylko zwycięstwem nad Moskwą, a kompromisy z krajem agresorem są niemożliwe.

zdj. ilust.
facebook.com/MinistryofDefence.UA/screen

Według wyników ankiety, wśród tych, którzy uważają, że Majdan był sprawiedliwym powstaniem ludu przeciwko dyktaturze, 19,1 proc. respondentów odpowiedziało, że możliwe są kompromisy z Rosją w celu zakończenia wojny. Tylko 3,3 proc. ankietowanych stwierdziło, że dla pokoju konieczne są wszelkie kompromisy z Rosją.

Wśród tych, którzy nie byli zwolennikami Euromajdanu, odsetek zwolenników "pokoju za wszelką cenę" z Rosją wynosi 17 proc. 42 proc. uważa też, że pewne kompromisy z państwem agresorem są możliwe, choć nie wszystkie.

82,2 proc. Ukraińców stwierdziło, że zgadza się ze stwierdzeniem, że Putin to dzisiejszy Hitler.

Z sondażu wynika, że zdecydowana większość Ukraińców wierzy w zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją. 65 proc. respondentów określiło prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jako polityka, który odegrał ważną rolę w obronie kraju, 47 proc. respondentów uważa za taką osobę naczelnego dowódcę sił zbrojnych Wałerija Załużnego.

Sukcesy Ukraińców w obronie przed rosyjską agresją są antidotum na inne agresje. Świat musi zobaczyć, że wolny naród może bronić wolności przed najeźdźcami

– powiedział wczoraj wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Ukraina #wojna #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo