Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Demonstracje na Ukrainie. Bliscy jeńców przetrzymywanych w Rosji domagają się ich uwolnienia

Rodziny ukraińskich jeńców wojennych przetrzymywanych w Rosji wyszły na demonstracje w Kijowie i innych miastach Ukrainy, na których domagały się uwolnienia swoich bliskich. Rosja i Ukraina nie dokonują wymian jeńców od sierpnia.

Wojna na Ukrainie
Siły Zbrojne Ukrainy - facebook.com/GeneralStaff.ua

W Kijowie akcja pod hasłem „Nie milcz, niewola zabija” odbyła się na Majdanie Niepodległości, gdzie zgromadziło się kilkaset osób. Rodziny mówiły, że nie mają kontaktu ze swoimi bliskimi prawie od dwóch lat – przekazał portal Ukrainska Prawda.

Protesty przeprowadzono także m.in. we Lwowie, Dnieprze, Krzywym Rogu, Czerkasach, Krzemieńczuku, Winnicy i Chmielnickim. We Lwowie bliscy jeńców wojennych zebrali się przed gmachem opery. „Oddajcie mego tatę”, „Oddajcie mi brata” – głosiły trzymane przez nich napisy.

W listopadzie przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Jusow mówił, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę odbyło się już niemal 50 wymian jeńców, a do domu powróciło ponad 2,5 tys. Ukraińców.

Jusow nie poinformował o liczbie ukraińskich jeńców przetrzymywanych przez Rosjan - strona ukraińska od początku wojny nie podaje tych danych. Zapewnił, że Kijów gromadzi informacje na temat jeńców wojennych oraz cywilów ukraińskich, którzy przebywają w niewoli rosyjskiej.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #wojna #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo