Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Atak na rosyjską bazę w Melitopolu. Straty liczone nawet w setkach żołnierzy [WIDEO]

W sobotę wieczorem siły ukraińskiego zaatakowały z powietrza rosyjskie zgrupowanie w okupowanym Melitopolu. Według doniesień lojalnych wobec Kijowa władz miasta, "zlikwidowano ponad 200 rosyjskich najeźdźców".

Twitter.com/ Visegrád 24 @visegrad24

W sobotę wieczorem w Melitopolu, okupowanym przez Rosję mieście w obwodzie zaporoskim na Ukrainie, dało się słyszeć kilkanaście głośnych eksplozji. 

- W Melitopolu jest gorąco. (...) Okupanci szaleją. Czekamy na dobre wieści od Sił Zbrojnych Ukrainy - napisał w mediach społecznościowych burmistrz miasta, Iwan Fiedorow.

W sieci pojawiły się nagrania dokumentujące eksplozje i pożary. Fiedorow napisał, że płonie budynek, który kilka miesięcy temu zajęli Rosjanie. Potem poinformowano, że spłonął kompleks hotelowy, w którym stacjonowali żołnierze okupanta.

"W wyniku ataku rakietowego na rosyjską bazę w Melitopolu zlikwidowano ponad 200 rosyjskich najeźdźców. (...) Według lokalnych mieszkańców ranni są natychmiast wywożeni na okupowany Krym, ponieważ szpitale w Melitopolu są przepełnione"

- pisze Ukrinform.

Kolaborujące z Rosją władze obwodowe przekazały, że ataku dokonano na "osadę domów letniskowych" na obrzeżach miasta, w wyniku którego zginęły 2 osoby, a 10 jest rannych.

W sobotę raportowano także o eksplozjach słyszanych w kilku miastach na Krymie m.in. w Dżankoju, Symferopolu i Sewastopolu. W sobotę rano w osadzie Sowieckie na Krymie wybuchł pożar w rosyjskich koszarach. Przyznała się do niego następnie grupa partyzancka "ATESZ" (ruch Ukraińców i Tatarów Krymskich). 

"Długo pracowaliśmy nad tym projektem i oczywiście wszystko nam się udało. Będziemy nadal niszczyć armię Rosji od środka"

- przekazała grupa w mediach społecznościowych.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl, ukrinform.ua, iz.ru

 

#Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wideo