Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Atak dronów w okupowanym Krymie. Wprowadzono stan wyjątkowy

Po ataku dronów w mieście Dżankoj na okupowanym przez Rosję Krymie wprowadzono stan wyjątkowy – doniosły we wtorek portale społecznościowe. Ukraiński wywiad poinformował, że w wyniku ataku zniszczony został transport rosyjskich pocisków manewrujących Kalibr.

flickr

Do ataku doszło w poniedziałek wieczorem. Dżankoj to ważny węzeł kolejowy, gdzie znajduje się także lotnisko wojskowe rosyjskich sił powietrznych.

„Wybuch w mieście Dżankoj na północy tymczasowo okupowanego Krymu zniszczył rosyjskie rakiety manewrujące Kalibr NK podczas transportowania ich koleją” – ogłosił po zdarzeniu Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy.

We wtorek władze Dżankoja ogłosiły stan wyjątkowy na szczeblu lokalnym – relacjonują użytkownicy sieci społecznościowych. Według niezależnego rosyjskiego kanału Astra w Telegramie w wyniku ataku w mieście uszkodzonych zostało co najmniej pięć obiektów.

„Cztery z nich odnoszą się do stacji kolejowej (zajezdnia lokomotyw, budynek ochrony dworca, magazyn materiałowy i magazyn paliw), jeden obiekt to sklep rolniczy na ulicy Perekopskiej 51” – poinformował kanał. Według jego informacji w sklepie ranny został 33-letni mężczyzna. 

Tymczasem okupacyjne władze Krymu twierdzą, że w wyniku działań obrony przeciwlotniczej na Dżankoj spadły odłamki dronów, które uszkodziły cele cywilne: m.in. prywatny dom, sklep i technikum. Władze Krymu zaprzeczają, że zniszczony został transport rakiet Kalibr – pisze niezależny portal Meduza.

Rakiety Kalibr są przeznaczone do startu z nawodnych środków bojowych rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Zasięg tej broni wynosi ponad 2500 kilometrów dla celów naziemnych i ponad 375 kilometrów dla celów morskich.

 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#wojna #Ukraina #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo