Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Armia Putina nie radzi sobie na froncie, dlatego niszczy, co popadnie? „Walczymy z idiotami"

Wojna na Ukrainie trwa o wiele dłużej, niż spodziewał się tego Kreml. W związku z tym, że Rosjanie nie radzą sobie w starciu z siłami ukraińskimi na polu walki, z premedytacją zamieniają obwód ługański w pustynię. Większość miast w tym regionie została zniszczona w 70 proc., a te znajdujące się pod okupacją są zrujnowane jeszcze bardziej. Informację przekazał na Telegramie szef władz obwodowych Serhij Hajdaj.

Pojawia się frustracja
Facebook/Joint Foreces Operation

"Wróg rzucił wszystkie siły, żeby przełamać naszą obronę na kierunku ługańskim. W ciągu minionej doby naliczyliśmy dwa tysiące sztuk rosyjskiego sprzętu wojskowego. Przeciwnik szturmuje Rubiżne, Zołote, Nyżne i okolice Siewierodoniecka. Wydaje się jednak, że walczymy z idiotami. Wkrótce znów podejmą próbę zbudowania przeprawy pontonowej przez Doniec, a to oznacza, że powtórzy się Biłohoriwka (skuteczny atak na rosyjskie pozycje podczas forsowania rzeki - red.)"

- napisał Hajdaj na Telegramie.

Chwytają się każdej możliwości...

W poprzednich godzinach pojawiły się doniesienia (przekazane m.in. przez amerykański think tank Instytut Badań nad Wojną i stację CNN), że rosyjskie wojska opanowały już miasto Rubiżne, co umożliwiłoby im podjęcie ofensywy w kierunku Siewierodoniecka. Informacji tej nie potwierdzają oficjalne źródła w Kijowie ani władze obwodu ługańskiego.

Ukraińskie siły zbrojne zapobiegły przeprawieniu się rosyjskich żołnierzy przez rzekę Doniec w Donbasie na wschodzie kraju. W czasie próby przeprawy, do której doszło na zachód od Siewierodoniecka, Rosjanie stracili znaczną ilość sprzętu, w tym most pontonowy - przekazało w piątek brytyjskie ministerstwo obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo