Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Andrzej Duda: Takiej wojny w Europie po II wojnie światowej nie było

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że trwająca na Ukrainie wojna jest najstraszniejsza od czasu II wojny światowej. Zaznaczył, że Polska musi podtrzymywać politykę pomocy dla Ukrainy, "ponieważ Rosja może zwyciężyć".

Andrzej Duda
Marek Borawski - KPRP

"Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że to najstraszniejsza wojna, jaka dotknęła świat od drugiej wojny światowej, przede wszystkim patrząc z punktu widzenia Europy" - powiedział prezydent w środę podczas spotkania z uczestnikami międzynarodowej konferencji PISM Strategic Ark. "Takiej wojny w Europie po II wojnie światowej nie było" - dodał.

Prezydent zaznaczył, że Polska od początku rosyjskiej agresji wysyłała pomoc militarną dla Ukrainy "większą niż było nas na to stać". "Dzisiaj, odbudowujemy ten potencjał, wydając 4 proc. naszego PKB na obronność (...) chcemy, aby nasi sojusznicy również się do tego zmobilizowali" - podkreślił prezydent.

"Kilka miesięcy temu był moment poważnego kryzysu. Ukraina pozostała bez poważnego zasobu amunicji artyleryjskiej, na szczęście udało się to już uzupełnić" - zaznaczył. Dodał, że Polska musi zdecydowanie podtrzymywać politykę pomocy dla Ukrainy i zrobić wszystko, aby ewentualna ofensywa rosyjska się nie powiodła, "ponieważ Rosja może zwyciężyć".

Prezydent podkreślił, że Polska nie może dopuścić do tego, aby wojna rozprzestrzeniła się na inne kraje. "To jest nasze najważniejsze zadanie, wierzę, że wolny świat zwycięży oraz że NATO okaże swoją sprawność, siłę i mądrość" - zaznaczył Andrzej Duda.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Andrzej Duda #prezydent #Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo