Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

TV Republika obecna na Słowacji. Reporterzy relacjonują: „Stan premiera Fico lepszy, ale wciąż nie jest dobry”

Stan zdrowia słowackiego premiera Roberta Fico, który został wczoraj postrzelony, jest już nieco lepszy. Jednak jak ustalili reporterzy Telewizji Republika, obecni na miejscu - w Bańskiej Bystrzycy, gdzie przebywa szef słowackiego rządu - wciąż nie można określić go mianem "dobrego". W godzinach porannych ma odbyć się konferencja prasowa, podczas której pojawi się więcej informacji.

Relacja TV Republika z Bańskiej Bystrzycy
Zrzut ekranu - Telewizja Republika

Premier Słowacji Robert Fico został w środę postrzelony w miejscowości Handlova, niedaleko Bańskiej Bystrzycy, po wyjazdowym posiedzeniu gabinetu. Media informowały, że odniósł rany brzucha i klatki piersiowej. Policja zatrzymała 71-letniego napastnika.

Dziś od godzin wczesnoporannych, media informują o delikatnej poprawie stanu premiera Fico. Ma on już nie zagrażać życiu polityka.

"Stan premiera był naprawdę poważny"

Telewizja Republika relacjonuje na bieżąco z Bańskiej Bystrzycy - spod szpitala, w którym przebywa obecnie polityk.

"Ta noc, jak mówili lekarze i informowały o tym media, miała być przełomowa. Miały tu decydować godziny. Ten stan był naprawdę poważny. Na tyle, że premiera transportowano tutaj do Bańskej Bystrzycy a nie do szpitala rządowego w Bratysławie. To byłoby zbyt ryzykowne dla premiera"

– mówił reporter - Michał Jelonek, spod budynku szpitala na Słowacji.

I kontynuował: "wiemy o tym, to jest również potwierdzone przez słowackiego ministra spraw wewnętrznych, który powiedział, że zamachowiec działał z powodów politycznych".

"I co warto zaznaczyć - nie oddano 4, czyli tyle, o ilu informowały wczoraj media, a 5 strzałów. Trzy z nich dosięgły premiera, raniąc go dwukrotnie w ramię i raz w brzuch. I to właśnie ta rana postrzałowa w okolicach brzucha była najpoważniejszym wyzwaniem dla lekarzy w szpitalu w Bańskiej Bystrzycy. Pojawiło się tutaj również wiele mediów, nie tylko słowackich, lokalnych, ale i mediów z zagranicy"

– mówił dziennikarz TV Republika.

Kolejna reporterka Telewizji Republika - Olimpia Tryzna od dyrektora szpitala, w którym operowano premiera Słowacji, dowiedziała się, jego stan "wcale nie jest dobry". Jak powiedział, oczyszczanie rany brzucha wciąż trwa i nie idzie zgodnie z planem.

"Operacja przebiegła dobrze, ale wystąpiły problemy z oczyszczaniem rany brzucha, która jest nadal bardzo poważna"

– przekazano.

"My jako Telewizja Republika relacjonujemy wszystko na bieżąco. Najważniejsze jest jednak, że stan premiera Fico jest ustabilizowany i jego życiu - w tym momencie - nie zagraża niebezpieczeństwo" - podsumował swoją relację w programie #Jedziemy - Michał Rachoń, Michał Jelonek.

Do godz. 11 zorganizowany zostanie briefing prasowy na temat stanu premiera Fico.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Słowacja #Robert Fico #polityka zagraniczna #media #Telewizja Republika

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo