Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Tragiczne skutki powodzi we Francji

W wyniku jednej z najgorszych od stulecia powodzi ogłoszono dzisiaj w 126 gminach departamentu Aude w południowo-zachodniej Francji stan klęski żywiołowej. Żywioł spowodował dotychczas śmierć 14 osób, a 75 zostało rannych - poinformowały lokalne władze.

Aude
twitter.com/screenshot/@Droit_de_nature

Dekret o stanie klęski żywiołowej obejmie m.in. miejscowości Trebes, Villegailhenc, Villalier, Villardonnel, Carcassonne i Sait-Couat d'Aude, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek były największe ulewy. Ogłoszenie takiego stanu umożliwi szybkie otrzymanie przez osoby poszkodowane wypłat z ubezpieczenia w oparciu o przepisy dotyczące klęski żywiołowej.

Szkody w gminach dotkniętych powodzią w mniejszym stopniu i nie objętych przepisami o klęsce żywiołowej będą "rozpatrywane tak szybko, jak to możliwe", a "rząd zwrócił się już z wnioskiem o uruchomienie funduszu ratunkowego, aby umożliwić ofiarom zaspokojenie najpilniejszych potrzeb" - zapowiedział rzecznik rządu Francji Benjamin Griveaux po środowym posiedzeniu gabinetu.

Premier Edouard Philippe udał się w poniedziałek na tereny klęski żywiołowej, a prezydent Emmanuel Macron ma tam pojechać "tak szybko, jak będzie to możliwe". Region Aude jest popularnym ośrodkiem turystycznym ze starożytnymi miastami i wioskami na pagórkowatych szczytach rozciągających się aż do Morza Śródziemnego.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Aude #Francja #powódź #stan klęski żywiołowej #Edouard Philippe

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo