Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Szwajcaria padła ofiarą cyberataków przed szczytem ws. Ukrainy

Władze w Szwajcarii poinformowały, że „zgodnie z przewidywaniami” doszło do pierwszych cyberataków związanych z organizowaną przez ten kraj konferencją ws. pokoju na Ukrainie w nadchodzący weekend.

Cyberszpiegostwo
zdj. ilustracyjne - MaŁu - Dall-E
„Ataki te mają spodziewany charakter i nie ma w istocie ostrego zagrożenia”

– poinformowało w oświadczeniu Federalne Biuro Bezpieczeństwa Cybernetycznego, nie podając źródeł ataków.

Ataki DDoS (distributed denial-of-service) „spowodowały niewielkie awarie w wyznaczonym marginesie tolerancji”, które „nie wpłynęły w znaczący sposób na funkcjonowanie dotkniętych nimi jednostek” – dodano.

Poprzez tego rodzaju cyberataki sprawcy chcą wprowadzić zakłócenia do przestrzeni cybernetycznej, „aby przekazać swe przesłania polityczne i zwrócić na nie uwagę” – dodało Biuro.

W konferencji, która odbędzie się w kurorcie Buergenstock niedaleko Lucerny, wezmą udział przedstawiciele ok. 90 państw i organizacji, z czego więcej niż połowa pochodzi z Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Rosja nie została zaproszona do udziału w konferencji.

Szwajcarski rząd zapowiedział, że rozmowy w Buergenstocku mają na celu "wspólne określenie planu działania", który będzie dotyczył sposobu zaangażowania Rosji i Ukrainy w przyszły proces pokojowy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Szwajcaria #NATO #Szczyt #cyberataki #Ukraina #wojna #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo