Putin reaguje na śmierć Zacharczenki

Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał \"nikczemnym zabójstwem\" śmierć Ołeksandra Zacharczenki, przywódcy prorosyjskich terrorystów na wschodzie Ukrainy, który zginął zamachu w Doniecku. Putin złożył kondolencje rodzinie i bliskim Zacharczenki.

kremlin.ru

Nikczemne zabójstwo Ołeksandra Zacharczenki jest jeszcze jednym dowodem na to, iż ci, którzy wybrali drogę terroru, przemocy i zastraszania, nie chcą poszukiwać pokojowego, politycznego rozwiązania konfliktu i prowadzić realnego dialogu z mieszkańcami południowego wschodu – oświadczył Putin.

Słowo "Ukraina" nie pada w tekście telegramu kondolencyjnego. Jako "południowy wschód Ukrainy" w Rosji określa się ukraińskie obwody doniecki i ługański, gdzie prorosyjscy separatyści proklamowali tzw. republiki ludowe.

Owe siły, które "wybrały drogę terroru", Putin oskarżył, że "stawiają na destabilizację sytuacji" i chcą "rzucić naród Donbasu na kolana". Ostrzegł następnie, że "to się im nie uda". Wyraził nadzieję, że "organizatorzy i wykonawcy przestępstwa poniosą zasłużoną karę".

Putin przekazał kondolencje rodzinie Zacharczenki i "wszystkim mieszkańcom Donbasu" i dodał:

Rosja zawsze będzie razem z wami.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ołeksandr Zacharczenko nie żyje. Zginął w wyniku wybuchu bomby

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ołeksandr Zacharczenko #Władimir Putin #Rosja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Napisz pierwszy!

Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo