Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Przybyłą do Serbii Meloni przywitano... węgierską flagą!

Przybyłą wczoraj do Serbii ze swoją pierwszą wizytą w charakterze premier Włoch Giorgię Meloni przywitał na lotnisku serbski prezydent Aleksandar Vuczić oraz rozstawione na drodze prowadzącej do Pałacu Serbii flagi... Węgier! Fakt, flaga składa się z tym samych kolorów, jednak są one ustawione nieco inaczej...

Giorgia Meloni
Fot. Tomasz Jedrzejowski - Gazeta Polska

Flagi, jak zawsze ma to w Serbii miejsce w przypadku wizyt zagranicznych urzędników najwyższego szczebla, zostały wywieszone wzdłuż autostrady i głównych ulic miasta, a także przed Pałacem Serbii, gdzie odbyło się spotkanie premier Włoch z prezydentem Serbii.

Przed Pałacem flagi zostały umieszczono prawidłowo, jednak na prowadzącej do niego autostradzie ustawiono wzdłuż drogi podobne do włoskiej, flagi Węgier.

Włoska premier podczas konferencji prasowej podsumowującej jej rozmowę z prezydentem Vucziciem zapewniła, że "Rzym nadal będzie opowiadać się za rozszerzeniem Unii Europejskiej na Bałkany Zachodnie, a Włochy będą na tej drodze Serbię wspierać".

"Dla Włoch ważne jest, żeby region wszedł do europejskiej rodziny" - zaznaczyła Meloni. Dodała, że jest wdzięczna Belgradowi za "wszystkie działania, których podejmuje się w kwestii walki z nielegalną imigracją".

Serbia znajduje się na tzw. szlaku bałkańskim, wiodącym przez Turcję, Bułgarię, Grecję, Macedonię Północną, Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę do granic UE. Jest to jeden z głównych korytarzy migracyjnych prowadzących do Wspólnoty.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#premier #Włochy #Serbia #Giorgia Meloni

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo