Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Przestępczość klanowa w Berlinie stale rośnie

W ubiegłym roku w Berlinie zarejestrowano 872 przestępstwa związane z przestępczością klanową. Był to niewielki wzrost - o 23 przestępstwa w porównaniu z rokiem poprzednim, wynika z raportu policji, który poznała gazeta "Welt am Sonntag"

Zdjęcie ilustracyjne
Pixabay

Wśród 872 zarejestrowanych przestępstw było 125 oszustw, 122 wykroczenia drogowe, 120 brutalnych przestępstw i 56 gróźb użycia broni.

Według policji spośród wszystkich podejrzanych zarejestrowanych w Berlinie w ubiegłym roku łącznie 303 osobom przypisano przestępstwa klanowe. 52 podejrzanym zarzucono popełnienie pięciu lub więcej przestępstw. Wyróżnia się 22-letni członek klanu z dużej rodziny znanej policji, który został oskarżony o 43 przestępstwa w zeszłym roku, w tym rabunek, kradzież i pranie pieniędzy - pisze w sobotę portal dziennika "Welt".

W sumie policja przypisuje aż 582 osoby w niemieckiej stolicy do struktur przestępczych rodzin wielopokoleniowych, w tym 30 kobiet. Według raportu 260 z nich ma obywatelstwo niemieckie, narodowość 109 osób jest niejasna, a 87 to Libańczycy.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo