Pożar doprowadził do ewakuacji osób przebywających w popularnym lokalu przy Paseo de la Castellana, jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w centrum Madrytu. Ogień, który został szybko ugaszony przez personel, pojawił się w niedzielę nad ranem, choć hiszpańskie media poinformowały o zdarzeniu dopiero w środę.
10 dni po tragedii w Szwajcarii
Jak podaje dziennik „El Pais”, incydent miał miejsce zaledwie 10 dni po tragicznym pożarze w barze „Le Constellation” w Crans-Montanie, w którym śmierć poniosło 40 osób, a ponad 100 zostało rannych.
W przesłanym do „El Pais” komunikacie kierownictwo klubu zapowiedziało rezygnację z używania materiałów pirotechnicznych podczas organizowanych wydarzeń. Z kolei, jak informuje dziennik „El Mundo”, władze stolicy Hiszpanii rozważają wprowadzenie ogólnego zakazu stosowania tego typu środków w lokalach rozrywkowych.