Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Pożar w kluczowej fabryce w Rosji. Udany atak dronów. WIDEO

Strażacy zlokalizowali pożar, jaki wybuchł po ataku ukraińskich dronów na strefę przemysłową 100-tysięcznego miasta Jelec w środkowej Rosji - podała agencja Reutera, powołując się na lokalne władze.

„Strażacy zlokalizowali pożar w strefie przemysłowej Jelca po upadku drona UAV. Według wstępnych ustaleń nie ma ofiar śmiertelnych i rannych” - poinformował gubernator obwodu lipieckiego, Igor Artamonow, we wpisie na kanale Telegram.

Według źródeł ukraińskich celem ataku była firma JSC Energia - jeden z największych rosyjskich producentów akumulatorów do dronów oraz na potrzeby rosyjskiego lotnictwa i marynarki wojennej. Po rozpoczęciu przez Rosję pełnoskalowej wojny przeciwko Ukrainie w lutym 2022 roku firma została objęta sankcjami Unii Europejskiej i USA.

Pożar, jaki wybuchł po skutecznym ukraińskim ataku, został sfilmowany przez naocznych świadków z odległości około kilometra. Materiał został opublikowany w internecie - poinformowała „Ukraińska Prawda”.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane