Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Poseł Bundestagu wystąpił u naczelnego propagandysty Kremla. Przedstawił narrację o "zwykłych Niemcach"

Poseł AfD Stefan Korté był gościem programu czołowego propagandysty Kremla Władimira Sołowjowa. Idealnie wpasował się tam z narracją, że "zwykli Niemcy" wcale nie chcą pomagać Ukrainie w wojnie. Pomimo tego, że miał zostać skrytykowany przez władze swojej partii, warto przypomnieć, że i reszta ugrupowania wykazuje prorosyjską postawę. A na ich spotkaniach gościł m.in. poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Twitter

"Zwykli Niemcy nie chcą, aby ich kraj udzielał Ukrainie pomocy wojskowej, ale media mainstreamowe robią wszystko, by zwrócić ludność Niemiec przeciwko Rosji"

- powiedział Korté w programie czołowego propagandysty Kremla Władimira Sołowjowa. Zdaniem posła AfD kanclerz Olaf Scholz "ugiął się pod presją innych państw zachodnich, dlatego podjął decyzję o wsparciu Kijowa".

Wystąpienie Korté zostało skrytykowane przez sekretarz parlamentarną SPD Katję Mastę, która stwierdziła, że AfD "raz po raz szerzy rosyjską propagandę". Według agencji AFP o udziale w programie polityk, nie wiedziała także jego partia, czym wywołał irytację władz ugrupowania. Tak jak wtedy, gdy stwierdził, że Stany Zjednoczone prowadzą na Ukrainie laboratoria broni biologicznej.

AfD a Grzegorz Braun

Pomimo tego, że władze AfD mają być niezadowolone z wystąpienia Korté, cała partia, od początku inwazji Rosji na Ukrainę, prowadzi co najmniej kontrowersyjne działania. Nie tak dawno zorganizowała międzynarodowe spotkanie polityków sprzeciwiających się sankcjom wobec Rosji. Z Polski obecny by na nim poseł Konfederacji Grzegorz Braun, a i on zagościł przecież na ekranach widzów rosyjskiej propagandy - za sprawą akcji "Stop Ukrainizacji Polski".

Przyjazne stosunki polskiego polityka z AfD przypomniała również analityk Instytutu Zachodniego, Patrycja Tepper.

 

 Źródło: DoRzeczy, AFP, niezalezna.pl

 

#AfD #Rosja #Ukraina #Niemcy #rosyjska propaganda #bundestag

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wideo