Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Poroszenko za wprowadzeniem stanu wojennego. Nie ma kontaktu z załogami okrętów zaatakowanych przez Rosję

Prezydent Petro Poroszenko zwrócił się do ukraińskiego parlamentu o zatwierdzenie stanu wojennego.- Ukraina nie ma żadnego kontaktu z marynarzami z trzech okrętów, które zostały ostrzelane w niedzielę w Cieśninie Kerczeńskiej przez okręty Federacji Rosyjskiej – oświadczył szef sztabu sił zbrojnych Ukrainy Wiktor Mużenko.

Ministry of Defense of Ukraine; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy poparła ogłoszenie stanu wojennego na terytorium kraju na 60 dni.

"Los naszych żołnierzy jest nieznany. Mamy jedynie informacje o sześciu rannych, którym udzielana jest pomoc medyczna. Dwóch rannych jest w stanie ciężkim" – powiedział podczas zwołanego w trybie nadzwyczajnym posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Mużenko oświadczył, że ukraińskie okręty miały prawo przepłynięcia przez kontrolowaną przez Rosję Cieśninę Kerczeńską, która łączy Morze Czarne z Morzem Azowskim. Rosjanie zamknęli w niedzielę przejście pod mostem nad cieśniną tłumacząc, że osiadł tam na mieliźnie tankowiec.

"Międzynarodowe władze morskie nie zostały uprzedzone przez Rosję o zamknięciu szlaku morskiego pod Mostem Kerczeńskim" – podkreślił szef sztabu ukraińskiej armii.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo