Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Wysoki rangą działacz Partii Republikańskiej dla Niezalezna.pl: Wsparcie USA dla Ukrainy zostanie utrzymane

Zarówno silne wsparcie dla Ukrainy, jak również wsparcie dla naszych partnerów z NATO, zostaną utrzymane. Myślę, że w kontrolowanej przez Republikanów Izbie Reprezentantów nastąpi zwrot w kierunku większego nadzoru nad pomocą udzielaną Ukrainie. Republikanie chcą mieć pewność, że zarówno pomoc finansowa, jak i wojskowa, będą dobrze wykorzystywane, przynosząc oczekiwane efekty – mówi Garrett Monti, członek Komitetu Centralnego Partii Republikańskiej w Luizjanie i były amerykański elektor, który w wyborach w 2016 r. głosował na Donalda Trumpa.

zdj.ilustracyjne
pixabay.com

Zdaniem wysokiego rangą działacza Partii Republikańskiej, po ostatnich wyborach uzupełniających do Kongresu, amerykański parlament będzie jeszcze bardziej zablokowany niż dotychczas. 

Bedą zmiany, choć żadna z nich nie będzie zmianą na dobre. Po pierwsze, niczego nie uda się przegłosować w Kongresie. Będzie on jeszcze bardziej zablokowany niż dotychczas. Republikanie z Izby Reprezentantów nie będą współpracować z demokratami z Senatu.

– wyjaśnia Monti. 

Amerykański działacz dodaje, że Demokraci i prezydent Joe Biden będą teraz wykorzystywali dekrety prezydenckie oraz sądy do realizowania własnych inicjatyw politycznych.

Ostatnio byliśmy tego świadkami w przypadku umorzenia długów studenckich. Administracja Bidena wyczarowała program umorzenia 10 tys. dolarów długu na studenta w oparciu o bardzo wątłe uzasadnienie prawne. Kongres nie dał w sposób jednoznaczny przyzwolenia na te wydatki. Nie wiem, co w tej sprawie postanowią ostatecznie sądy.

– wskazuje rozmówca. 

Garrett Monti odniósł się też do wyniku wyborów środka kadencji, w których kandydaci Partii Demokratycznej uzyskali nadspodziewanie dobry wynik. 

Jestem zaskoczony siłą demokratów. Twierdzę, że to republikanie posiadają lepszą platformę polityczną i są lepiej przygotowani do radzenia sobie z problemami, z którymi borykają się Stany Zjednoczone. Demokraci byli jednak w stanie bardzo skutecznie przekazać swoje przesłanie. 

– kończy Monti.

Cały wywiad z Garrettem Montim w czwartkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie". Zachęcamy do lektury!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#USA #scena polityczna #wybory #kongres #Republikanie #Demokraci #Waszyngton #BIden #polityka #Trump

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Konrad Wysocki,Tomasz Winiarski
Wczytuję ocenę...
Wideo