Tuba propagandowa Łukaszenki cytuje Onet. „Antyrosyjskie sankcje Polski grożą katastrofą na Bałtyku”

Agencja informacyjna BiełTA opublikowała na swojej stronie materiał, odnoszący się do artykułu portalu Onet pt. "Klęska ekologiczna wisi w powietrzu". Taki może być koszt sankcji MSWiA". Białoruska tuba propagandowa przetłumaczyła i przedstawiła w swoim materiale główne tezy tekstu, który wczoraj pojawił się w serwisie Onetu.

zrzut ekranu

Według polskiego portalu informacyjnego Onet, sankcje nałożone przez Polskę na Rosję mogą doprowadzić do katastrofy ekologicznej na Morzu Bałtyckim – czytamy w pierwszym akapicie tekstu, który ukazał się dziś na stronie białoruskiej agencji prasowej BiełTA. 

Pod koniec kwietnia polskie władze zakazały działalności w kraju 35 firmom z kapitałem rosyjskim. Na liście sankcji znalazła się firma Sulzer Pumps Wastewater Poland, która zajmuje się oczyszczaniem i transportem ścieków. Firma zajmuje się również sprzedażą pomp, mieszadeł, oprzyrządowania i nie tylko. (...) Jak się okazało, wiele oczyszczalni w Polsce korzysta z dmuchaw i mieszadeł od  Sulzer Pumps Wastewater Poland. Są w nie wyposażone oczyszczalnie w Zamościu, Rzeszowie, Kielcach, Lublinie, Krakowie, Goleniowie i Władysławowie (...) Awaria takich części spowoduje, że oczyszczalnia przestanie funkcjonować. Doprowadzi to do zanieczyszczenia wód gruntowych, a w ciągu kilku dni, Morza Bałtyckiego.

– czytamy na portalu białoruskiej agencji prasowej. 

 Rosyjska firma sprzedawała również w Polsce urządzenia do przepompowni odwadniających drogi i tunele. Coraz częściej w Polsce obserwuje się podtapianie dróg, które podczas silnych ulew zamieniają się w rzeki. Pompy od Sulzer Pumps Wastewater są zainstalowane na większości odcinków drogi ekspresowej S8 w kierunku Białegostoku. Jeśli sprzęt przestanie działać, droga będzie musiała zostać zamknięta. Ten sam problem dotknie wiele innych dróg. Jeszcze poważniejsza jest sytuacja z tunelami samochodowymi: ich zalanie może prowadzić do ofiar śmiertelnych.

– wskazano w dalszej części artykułu. 

Oprócz problemów środowiskowych, zamykanie firm związanych z rosyjskim biznesem grozi Polakom utratą miejsc pracy. W ubiegłym tygodniu przed MSW i Urzędem Miasta Warszawy protestowało kilkudziesięciu pracowników Sulzer Pumps Wastewater Poland. Zażądali natychmiastowego usunięcia swoich firm z listy sankcyjnej. Ludzie próbują walczyć o swoją pracę. 

– czytamy. 

Tekst opublikowany w serwisie Onet szybko podchwyciły też rosyjskie media.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Onet #Białoruś #BiełTA #artykuł #propaganda

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo