Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Paraliż komunikacyjny w Madrycie

Intensywne opady deszczu, które dziś nad ranem przeszły przez środkową Hiszpanię, doprowadziły do chaosu komunikacyjnego w aglomeracji Madrytu. Największe utrudnienia występują w stołecznym metrze.

twitter.com screen

Przed południem odwołano lub opóźniono kilkaset połączeń na pięciu liniach madryckiego metra z powodu zalania torów. Na niektórych stacjach poziom wody dochodzi niemal do wysokości peronów.

Jak poinformowało radio Cadena Ser, chaos komunikacyjny w aglomeracji Madrytu nasilił się wraz z liczniejszym niż zazwyczaj pojawieniem się na ulicach stolicy taksówek i prywatnych aut, którymi osoby korzystające zwykle z metra usiłowały dostać się do pracy.

Stołeczne radio przypomniało, że utrudnienia w komunikacji wiążą się również z zalaniem kilkudziesięciu ulic oraz niektórych linii kolejowych w madryckiej aglomeracji.

Władze podmiejskich kolei w Madrycie, tzw. Cercanias, potwierdziły, że po silnych ulewach przed południem w czwartek trwa wypompowywanie wody z dwóch zalanych tras, na których tymczasowo został wstrzymany ruch pociągów.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Hiszpania #paraliż #ulewa #Madryt #metro

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo