Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Niemcy przedłużają kontrole na granicy z Polską

Do 15 grudnia przedłużone zostaną stacjonarne kontrole na granicy polsko-niemieckiej. Decyzję ogłosiło MSW w Berlinie. Przedłużenie kontroli niemieckich o kolejne pół roku służb dotyczyć będzie również Czech i Szwajcarii.

Niemcy przedłużają kontrole na granicach
fot. Grzegorz Gołębiowski - Own work, CC BY-SA 4.0 - Wikipedia Commons

Decyzję uzasadniano koniecznością zwalczania przemytu ludzi i ograniczania nielegalnej migracji.

Szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser była początkowo sceptycznie nastawiona do apelu niektórych krajów związkowych o stałe kontrole na tych granicach, w końcu jednak zarządziła kontrole w połowie października 2023 r. i od tego czasu są one przedłużane.

"Od połowy października 2023 r. policja zatrzymała około 920 przemytników ludzi w ramach obecnych kontroli na granicach wewnętrznych, w tym na granicy z Austrią"

– argumentowała Faeser w środę, cytowana przez dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Według MSW niemiecka policja wykryła około 37 600 nielegalnych wjazdów na granicach z Polską, Czechami, Szwajcarią i Austrią od 16 października i zastosowała środki zapobiegające wjazdowi lub kończące pobyt w około 23 000 przypadków. Liczba nieuprawnionych wjazdów wykrytych w całym kraju spadła z około 21 000 we wrześniu ubiegłego roku do około 7500 w kwietniu br.

Kontrole na niemiecko-austriackiej granicy lądowej trwają od jesieni 2015 r. i mają być kontynuowane do 11 listopada.

Wyrywkowe kontrole będą też prowadzone na wszystkich odcinkach niemieckiej granicy podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo