Z OSTATNIEJ CHWILI
Polskie piłkarki ręczne po porażce z Danią 22:32 straciły szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata • • •

Niedźwiedź zabił biegacza

Wstrząs wywołała we Włoszech śmierć 26-letniego biegacza, który został zabity przez niedźwiedzia w lesie w regionie Trydent-Górna Adyga. Rodzina mężczyzny zapowiedziała, że poda do sądu państwo włoskie oraz władze prowincji Trydent.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Bond111

W lesie w rejonie miejscowości Caldes koło miasta Trydent znaleziono zmasakrowane ciało młodego biegacza. W wyniku sekcji zwłok ustalono, że został zaatakowany i zabity przez niedźwiedzia, który grasuje w tym rejonie.

Miejscowe władze ogłosiły, że zwierzę zostanie zastrzelone.

W sobotę rodzina zmarłego poinformowała o decyzji wejścia na drogę sądową przeciwko państwu i lokalnym władzom za to, że doprowadziły do zasiedlenia lasów Trentino niedźwiedziami. Powodem złożenia pozwu ma być sposób, w jaki to zrobiono, czyli bez przeprowadzenia referendum wśród miejscowej ludności - podała lokalna prasa.

Od 1999 do 2002 roku w tamtejszych lasach w ramach projektu Life Ursus zamieszkało dziesięć niedźwiedzi; obecnie jest ich około stu.

Organizacje obrońców zwierząt protestują przeciwko zarządzeniu zastrzelenia niedźwiedzia, który zaatakował mężczyznę. "Niech instytucje nie uciekają się do barbarzyństwa według zasady: oko za oko, ząb za ząb"- wezwało jedno ze stowarzyszeń.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
gb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo