Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Francja została warunkowo wybrana gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku • • • PKP Cargo: zarząd zdecydował o przeprowadzeniu zwolnień grupowych; obejmą one do 30 proc. zatrudnionych, czyli do 4142 pracowników • • •

"Muszą opuścić nasz kraj, jeśli stali się zagrożeniem". Niemcy zdumieni falą przestępstw wśród obcokrajowców

Osoby, które posiadają status ochronny w Niemczech, muszą opuścić nasz kraj, jeśli stały się zagrożeniem dla zdrowia i życia - powiedział wiceprzewodniczący niemieckiego związku zawodowego policjantów Manuel Ostermann. W ten sposób zareagował na rosnącą falę zbrodni popełnianych przez obcokrajowców. Część Niemców zaczyna obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Niemiecka policja
Farahim Gasimov - pixabay.com

O sprawie pisze niemiecki dziennik "Die Welt". Gazeta przypomina, że w ciągu ostatniego miesiąca doszło do kilku ataków nożem - także śmiertelnych -, których sprawcami byli migranci. Krajem zdecydowanie wstrząsnęła śmierć policjanta, który interweniował w trakcie napaści Afgańczyka na krytyka islamu. Napastnik wbił funkcjonariuszowi nóż w szyję.

Gazeta podkreśla, że liczba takich ataków stale się zwiększa, a jej rozmówcy twierdzą, że stracili poczucie bezpieczeństwa. 

"Die Welt" przytacza też policyjne statystyki, według których w ubiegłym roku na terenie Niemiec doszło do największej liczby przestępstw z użyciem przemocy od 2007 roku - aż 214 099.

"W 2022 r. aktów przemocy dokonało 69 tys. obcokrajowców, w roku ubiegłym ponad 79 tys. Policja odnotowała 13 844 przypadki użycia noża – ponad 3,7 tys. więcej niż rok wcześniej"

– informuje dw.com, cytując tekst "Die Welt".

Ministrowie spraw wewnętrznych niemieckich landów chcą rozszerzenia kontroli oraz większych kar za posiadanie noża. Ma to rzekomo wywołać "efekt odstraszający".

Głos w sprawie zabrał nawet wiceprzewodniczący związku zawodowego policjantów. Manuel Ostermann chce obniżenie wieku umożliwiającego karanie do 12 lat. Ponadto jest za przyspieszeniem procesów sądowych, przeprowadzaniem akcji prewencyjnych w szkołach, a nawet wydaleń.

Osoby, które posiadają status ochronny w Niemczech, muszą opuścić nasz kraj, jeśli stały się zagrożeniem dla zdrowia i życia

– powiedział związkowiec.

Pozostaje pytanie, dokąd trafią niechciani migranci.


 Źródło: niezalezna.pl, DW.com

 

#migranci #Niemcy #przestępstwa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo