Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Nie chcą być outsiderami w szkole, więc... przechodzą na islam. Problemy uczniów w Niemczech narastają

Coraz więcej rodziców w Niemczech zwraca się do poradni, ponieważ ich wyznające chrześcijaństwo dzieci chcą przejść na islam, "aby nie być już outsiderami w szkole" - informuje portal tabloidu "Bild", powołując się na urzędnika ds. bezpieczeństwa. Z badań wynika, że większość muzułmańskich uczniów (67,8 proc.) deklaruje, że "zasady Koranu są (...) ważniejsze niż prawo obowiązujące w Niemczech".

islam
Zdjęcie ilustracyjne - pexels

"Ze względu na wysoki poziom imigracji w ciągu ostatnich ośmiu lat odsetek muzułmańskiej młodzieży i dzieci w szkołach znacznie wzrósł. Wiele tych dzieci pochodzi przy tym z głęboko religijnych rodzin"

- zwraca uwagę rozmówca gazety.

Według urzędnika, jeśli dziewczęta w szkole zachowują się "zbyt zachodnio" w oczach muzułmańskiej młodzieży (...) uczniowie uważają, że muszą bronić honoru i upominać dziewczęta, aby zachowywały się jak pobożne muzułmanki.

- Pojawia się również presja rówieśników, chęć przynależności

- zauważa, dodając, że "na podwórkach szkolnych wyłaniają się prawdziwe równoległe społeczeństwa".

W dużych miastach istnieją obecnie szkoły, w których odsetek muzułmańskich uczniów znacznie przekracza 80 proc. - pisze "Bild", wymieniając Berlin, Frankfurt, Offenbach, Duisburg czy Essen.

Według ankiety przeprowadzonej przez Instytut Badań Kryminologicznych Dolnej Saksonii (KFN) większość muzułmańskich uczniów (67,8 proc.) deklaruje, że "zasady Koranu są (...) ważniejsze niż prawo obowiązujące w Niemczech" - przypomina gazeta.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Islam #Niemcy #szkoła

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo