Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Najeźdźcy splądrowali klasztor paulinów w Mariupolu. Teraz stworzyli tam siedzibę władz okupacyjnych

Okupanci w katolickim klasztorze paulinów utworzyli siedzibę administracji władz tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Wcześniej splądrowali budynek, kradnąc wszystkie cenne przedmioty.

Facebook.com/Paweł Tomaszewski (https://www.facebook.com/pawel.tomaszewski.33671)

Okupanci utworzyli w katolickim klasztorze Paulinów w Mariupolu siedzibę administracji lokalnej tzw. donieckiej republiki ludowej. O sprawie poinformował kilka dni temu na Facebooku o. Paweł Tomaszewski. 

- Doszła dziś do mnie smutna wiadomość. W naszym klasztorze, w Mariupolu, okupanci powołali administrację DRL dla całego miasta. Proszę was o modlitwę za nasze piękno miasto, za jego obrońców, za to, by udało nam się uwolnić nasze miasto i naszą świątynię od okupantów

- napisał o. Paweł na Facebooku.

Rosjanie weszli do Mariupola w pierwszym tygodniu inwazji i blokowali miasto od początku marca. Ojcowie paulini, Paweł Tomaszewski i Paweł Tkaczyk, ewakuowali się z mariupolskiego klasztoru z grupą parafian do Kamieńca Podolskiego

Portal "Credo" poinformował, powołując się na relacje biskupa diecezji charkowsko-zaporoskiej, że okupanci splądrowali klasztor. Skradziono m.in. naczynia liturgiczne i wszystkie inne wartościowe przedmioty.

Klasztor pauliński zaczął funkcjonować w Mariupolu w 2002 r., głównie na prośbę ordynariusza charkowsko-zaporoskiego. Paulini utworzyli tam Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

Rosjanie w Mariupolu niszczyli także inne świątynie. jak podał dzisiaj na Telegramie Petro Andriuszczenko, doradca burmistrza Mariupola, okupanci zrujnowali mariupolską synagogę. Przedstawił fotografie zdemolowanych budynków gminy żydowskiej.

 Źródło: credo.pro, niezalezna.pl

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo