Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

MSZ ostrzega podróżujących na Bliski Wschód

Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych, co spowodowałoby znaczne trudności w opuszczeniu tych Izraela Palestyny i Libanu - podało w komunikacie ministerstwo spraw zagranicznych. Resort zaktualizował ostrzeżenia dla podróżujących do tych trzech państw.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Fot Tomasz jedrzejowski - i/ Gazeta Polska
"Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych, co spowodowałoby znaczne trudności w opuszczeniu tych trzech państw. Ewentualna eskalacja może doprowadzić do istotnych ograniczeń w ruchu lotniczym oraz braku możliwości przekraczania lądowych przejść granicznych"

– ostrzegło w komunikacie zamieszczonym w piątek na stronie internetowej MSZ.

Resort odradza wszelkie podróże do Strefy Gazy i na tereny przylegające, a także do strefy przygranicznej z Libanem i Syrią oraz do Jerozolimy. Na pozostałym terytorium Izraela i okupowanych terytoriach palestyńskich (Zachodni Brzeg Jordanu) MSZ odradza podróże, które nie są konieczne.

"Osoby przebywające obecnie w Izraelu i na okupowanych terytoriach palestyńskich wzywamy do rozważenia, czy dalszy ich pobyt jest na pewno konieczny" - zaapelowało ministerstwo.

Aktualizacja ostrzeżeń obejmuje także Liban.

"W związku z trwającym konfliktem w regionie oraz niestabilną sytuacją na południu kraju i okresową wymianą ognia, a także coraz częściej odnotowywanymi przypadkami zatrzymań obcokrajowców, w tym obywateli polskich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Libanu"

– przestrzegł resort polskiej dyplomacji.

Na stronach MSZ można znaleźć dokładne informacje tyczące sytuacji w regionie, koniecznych środków bezpieczeństwa w przypadku podróży i zachowania się w sytuacji np. ataku rakietowego.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ministerstwo Spraw Zagranicznych #Liban #Palestyna #Izrael

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo