Polska zamyka granicę bo obywatele... chcą uciekać na Białoruś? Totalny odlot Łukaszenki!

- Litwa, Łotwa i Polska, jeśli zamkną granicę z Białorusią, tylko pogorszą sytuację siebie i swoich obywateli. Mińsk jest nawet gotowy pomóc Polakom za darmo, aby ludzie mogli to znieść - powiedział Alaksandr Łukaszenka, białoruski dyktator. Dodał również, że Polacy, Litwini i Łotysze zabierali z Białorusi zimą "drewno na opał, bo nie mieli czym grzać". - Pomożemy im na tyle, na ile będzie to konieczne - zadeklarował wspaniałomyślnie.

Alaksandr Łukaszenka
By Tatarstan.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=133021874

Całkowite zamknięcie granicy polsko-białoruskiej jest możliwe, a nawet prawdopodobne - powiedział w środę w TVP Info szef MSZ Zbigniew Rau. Wyjaśnił, że jest to kwestia porozumienia się trzech państw.

Zaznaczył, że "takiej decyzji należy spodziewać się nie w ciągu miesięcy, tylko najprawdopodobniej, jeśli do niej ma dojść, odpowiednio wcześniej". Pytany, czy będzie to całkowite zamknięcia granicy polsko-białoruskiej, minister Rau odpowiedział, że "taka opcja jest możliwa". "Może nawet prawdopodobna" - wskazał.

Łukaszenka: Polska, Litwa i Łotwa boją się, że ich obywatele przybędą na Białoruś 

Do zapowiedzi Polski, Litwy i Łotwy odniósł się Alaksandr Łukaszenka. 

"Chcą się popisywać. Ale to im wyjdzie bokiem. Jeśli chcą zamknąć, niech zamkną. Komu zrobią krzywdę? Tylko pogorszą swoją sytuację i swojego narodu

– oświadczył białoruski dyktator.

Łukaszenka miał też powiedzieć, że "władze sąsiadujących krajów boją się, że ich obywatele przyjadą na Białoruś". Wskazał też, że podczas ruchu bezwizowego Białoruś miało odwiedzić rzekomo około 700 tys. osób. 

"Zimą zabierano nam drewno na opał" 

Łukaszenka powiedział, że zamknięcie granicy przez Litwę, Łotwę i Polskę poskutkuje tym, iż sytuacja tych krajów ulegnie... pogorszeniu. 

"I tak ludzie byli już zubożeni: zimą dawaliśmy im drewno na opał, bo nie było czym grzać. I na litość boską, pomożemy im, będzie to konieczne – pomożemy za darmo, aby ludzie mogli to znieść"

– oświadczył Łukaszenka.

 Źródło: belta.by, niezalezna.pl

 

#Alaksandr Łukaszenka #Białoruś

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Komentarze (127)
Anonim 13.09.2023 10:38
Lubię idiotow
Anonim 11.09.2023 07:48
stand-up level master :)
Anonim 28.08.2023 14:12
Raczej nie dyskutować z nim bo to nie ma sensu jak widać..! Zamknąć granice i potem negocjować..!!
Nigdy nic nie wiadomo 26.08.2023 17:54
Kolchoznik sie podniecil ,gdy nerwowo wyczerpany merykanski bambus dal noge do Koreii Polnocnej...i Lukaszenka zaraz sobie pomyslal, skoro tak, to na pewno Polacy beda uciekac na Bialorus. Jak do tej pory to sie nie urzeczywistnilo , ale kto wie co sie stanie gdy Lisienko sie upije i postanowi z cala rodzina wrocic w strony swoich przodkow? Mam nadzieje,ze tak sie stanie i wszyscy byliby szczesliwi !
Anonim 26.08.2023 14:54
Zbawco. Kaszy i soli, prosimy cię panie
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo