Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Koniec zawieszenia broni na Bliskim Wschodzie: Izrael: Hamas wystrzelił dziś rano rakiety

Dzisiaj rano poinformowano o tym, że zawieszenie broni na Bliskim Wschodzie zostało złamane przez palestyński Hamas. Według izraelskich Sił Zbrojnych, Hamas wystrzelił w kierunku Izraela rakiety. Media poinformowały także o ostrzale Strefy Gazy. Dzisiaj rano upływało trwające od tygodnia, dwukrotnie przedłużane zawieszenie broni.

Wojna Izraela z Hamasem
Yoav Keren, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0> - Wikipedia Commons

Według Cahalu (Sił Obronnych Izraela) tuż przed godz. 7 rano czasu miejscowego (6 w Polsce) Hamas wystrzelił ze Strefy Gazy rakietę, która została przechwycona. Kilka minut później ze Strefy Gazy wystrzelono kolejnych kilka rakiet, co uruchomiło alarm przeciwlotniczy w położonym na południowym zachodzie Izraela kibucu Holit. System przechwytywania pocisków Żelazna Kopuła nie został użyty, ponieważ zmierzały one w kierunku obszarów niezamieszkanych.

"Hamas naruszył przerwę w działaniach zbrojnych i strzelał w kierunku terytorium Izraela. Cahal wznowił walkę z organizacją terrorystyczną Hamas w Strefie Gazy"

– przekazało izraelskie wojsko.

Dodano, że Hamas do godz. 7 rano czasu miejscowego nie dostarczył również listy zakładników, którzy mieli zostać zwolnieni w piątek. Warunkiem przedłużania rozejmu o każdy kolejny dzień, było uwolnienie przez Hamas 10 zakładników porwanych podczas ataków 7 października.

Siły Izraela rozpoczęły ostrzał Strefy Gazy, w tym miasta Gaza - relacjonuje portal Times of Israel. Jak dodano, ogień prowadzony jest z ziemi i powietrza.

Zawieszenie broni zaczęło obowiązywać w piątek 24 listopada rano. Było dwukrotnie przedłużane. W tym czasie wolność odzyskało 110 zakładników przetrzymywanych przez Hamas. W zamian za ich uwolnienie Izrael wypuścił 240 palestyńskich więźniów. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Izrael #Bliski Wschód #Hamas

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo