Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Nuncjatura apostolska w Polsce: papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego; administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. • • •

Zakładnicy uwolnieni przez Hamas są już w Izraelu

14 zakładników, uwolnionych w środę przez Hamas, jest już na terenie Izraela - poinformowało w nocy ze środy na czwartek biuro izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. W grupie tej jest 10 osób, objętych umową z Izraelem o wymianie zakładników na palestyńskich więźniów, oraz czterech obywateli Tajlandii.

Izrael
PublicDomainPictures - pixabay.com

Wśród 10 uwolnionych zakładników izraelskich pięć osób ma podwójne obywatelstwo - trzy niemieckie i po jednej amerykańskie i niemieckie.

Wcześniej Hamas uwolnił dwie obywatelki rosyjsko-izraelskie, matkę i córkę. Był to, jak pisze portal Times of Israel, gest skierowany w stronę prezydenta Rosji Władimira Putina i wykonany poza porozumieniem z Izraelem o wymianie zakładników na więźniów. Po powrocie do Izraela obie kobiety zostały przewiezione do Szeba Medical Center w Ramat Gan.

Zakładnicy w Strefie Gazy zostali przejęci od Hamasu przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, który przez przejście w Rafah przewiózł ich do Egiptu. Następnie zostali przewiezieni na teren Izraela.

Środa była drugim dniem dwudniowego przedłużenia zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem. W tym czasie palestyński ruch miał uwolnić 20 izraelskich zakładników w zamian za wypuszczenie przez Izrael 60 palestyńskich więźniów.

W sumie, w ciągu sześciu dni trwającego od piątku rozejmu, Hamas uwolnił 70 zakładników izraelskich bądź osoby z podwójnym obywatelstwem i 25 obcokrajowców. Z niewoli wypuścił także, poza porozumieniem, dwie obywatelki rosyjsko-izraelskie. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo