Zebrali już ponad 1800 informacji o zniszczeniach na Ukrainie. Powstała strona „Rosja za to zapłaci”

Uruchomiono stronę internetową "Rosja za to zapłaci" zbierającą informacje o zniszczeniach wojennych, których dokonała Rosja na Ukrainie. Dostępna pod adresem https://damaged.in.ua/ witryna powstała z inicjatywy kancelarii prezydenta Ukrainy, ministerstwa finansów i Kijowskiej Szkoły Ekonomii.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Strona główna portalu
damaged.in.ua

Teraz, kiedy nasze wojska bronią granic Ukrainy i naszych miejscowości, a władze Ukrainy przygotowują się do międzynarodowych procesów przeciwko Federacji Rosyjskiej, naszym zadaniem jest stworzenie najbardziej kompletnej listy wszystkiego, co zostało zrujnowane (...) przez Rosję w jej wojnie przeciwko Ukrainie

- czytamy na stronie.

Zaznaczono, że dane dotyczące szkód materialnych będą wykorzystane przez Ukrainę jako dowody przed międzynarodowymi trybunałami w sprawach o odszkodowania od Rosji.

Na razie w bazie zebrano 1800 informacji o zniszczeniach i ofiarach w całym kraju; zostały one przekazane przez mieszkańców Ukrainy i władze lokalne - informuje agencja Interfax-Ukraina.

Na stronie udostępniono formularz i instrukcje wyjaśniające, w jakiej formie przesłać informacje o dokonanych przez Rosjan zniszczeniach

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo