Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Fałszywy obraz wojny. Żaryn wskazuje główny cel rosyjskiej propagandy - dotyczy też Polski

Propaganda Rosji zwiększa nacisk na kształtowanie fałszywego obrazu wojny na Ukrainie - tłumaczył zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodaje, że nasila się propaganda Rosji, by zrzucić odpowiedzialność za genezę, eskalację i przebieg wojny oraz za zniszczenia wojenne i cierpienia Ukraińców.

zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@Egonetix_xyz

"Propaganda Rosji zwiększa nacisk na kształtowanie fałszywego obrazu wojny na Ukrainie. Głównym celem Rosji jest przypisanie Zachodowi, w tym szczególnie Polsce, odpowiedzialności za genezę, eskalację i przebieg wojny oraz za zniszczenia wojenne i cierpienia Ukraińców" - przekazał zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Jego zdaniem, propaganda Federacji Rosyjskiej "stara się sterować wnioskami opinii publicznej tak, aby wywoływać wrażenie, że przy niezachwianej determinacji Rosji do osiągnięcia swoich celów na Ukrainie pomoc zaatakowanemu państwu jest bezzasadna i prowadzi tylko do eskalacji działań zbrojnych".

"Dodatkowym celem informacyjnym prowadzonych przez Rosję działań informacyjnych jest wzbudzenie u zachodnich decydentów myśli o konieczności rozpoczęcia debaty nt. rozmów pokojowych na linii Kreml-Kijów"

- podkreślił Żaryn.

Dodał, że rosyjska propaganda kontynuuje także taktykę zastraszania społeczeństw Zachodu wizją użycia broni atomowej. "Temu podporządkowana była niedawna decyzja W. Putina, wsparta działaniami propagandowymi reżimu w Mińsku, o rozmieszczeniu broni nuklearnej na Białorusi" - zaznaczył.

Według Żaryna, "propaganda reżimu Łukaszenki kontynuuje kształtowanie fałszywego obrazu Białorusi jako państwa, którego bezpieczeństwo ustrojowe i terytorialne jest zagrożone, zwłaszcza przez Polskę, ale także przez Ukrainę".

"Białoruski system dezinformacji wykorzystuje wszelkie doniesienia związane np. z planami modernizacji Sił Zbrojnych RP, czy zabezpieczeniem przez Ukraińców granicy z Białorusią do utrwalania tego kłamliwego obrazu"

- wskazał.

Dodał, że "w serwisach społecznościowych w infosferze RP kontynuowana jest dyskredytacja Rządu w oparciu o selektywnie dobierane, tylko negatywne informacje/doniesienia". "Wpisuje się ona w działania z zakresu marketingu politycznego, ale jest jednocześnie zbieżna z celami aparatu wpływu FR" - stwierdził Żaryn.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo