Sabotaż w Rosji? W Uljanowsku wykoleiła się cysterna z gazem i benzyną

W nocy z poniedziałku na wtorek w Uljanowsku w europejskiej części Rosji doszło do wykolejenia się kilku cystern przewożących gaz i benzynę; w ocenie niezależnych rosyjskich mediów przyczyną zdarzenia mógł być akt sabotażu - powiadomił ukraiński portal Militarny.

Leżąca cysterna z paliwem
Printscreen z Twitter @mil_in_ua

Na miejscu incydentu jakoby znaleziono ślady uszkodzenia torów kolejowych, lecz tej wersji zaprzeczyły lokalne władze z obwodu uljanowskiego. Nikt nie doznał obrażeń, nie doszło też do wycieku produktów ropopochodnych - czytamy na łamach serwisu.

Militarny opublikował zdjęcia i nagrania ukazujące przewrócone cysterny z paliwem.

 

18 maja podobne doniesienia napłynęły z okupowanego przez Rosję Krymu. Jak wówczas informowano, w pobliżu Symferopola, na linii kolejowej Symferopol-Sewastopol, prawdopodobnie doszło do wybuchu. Wykoleiło się pięć wagonów przewożących zboże. W konsekwencji tymczasowo wstrzymano ruch pociągów pomiędzy głównymi miastami półwyspu.

W drugiej połowie marca sztab generalny armii Ukrainy potwierdził, że siły ukraińskie przeprowadziły atak na linię kolejową w mieście Dżankoj na północy Krymu. Władze w Kijowie wyjaśniły, że ta operacja miała na celu całkowite lub przynajmniej częściowe zniszczenie tras zaopatrzeniowych wroga w kierunku okupowanych terenów południa Ukrainy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Rosja #Ukraina #dywersja #przewrócona cysterna

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo