Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rosyjska propaganda w internecie. Mimo zakazu, media publikują spreparowane filmy na TikToku!

Rosyjskie media rządowe nadal publikują propagandowe treści na popularnym TikTok-u. Skuteczność blokady nałożonej przez chińskiego operatora równa się zeru... Konta agencji prasowej RIA Novosti, a także redaktor naczelnej Russia Today pozostają nadal aktywne.

Wojna trwa również w internecie...
pixabay.com/antonbe

Rosja atakuje Ukrainę już od 50 dni. Wskutek rosyjskiej napaści, z kraju agresora wycofało się wiele popularnych serwisów społecznościowych - m.in. Facebook czy Instagram. Do ich grona 6 marca dołączyła popularna wśród młodzieży aplikacja TikTok.

Chińska firma ByteDance poinformowała wówczas o blokadzie prowadzenia transmisji na żywo oraz udostępniania nowych filmów. Co więcej, treści opublikowane przez kremlowskie media zostały opatrzone stosowną informacją. Wygląda jednak na to, że sytuacja dość niespodziewanie ulega zmianie.

Blokada zdała się na nic?

Jak się jedna okazało, rosyjska agencja prasowa RIA Novosti wciąż publikuje krótkie materiały dotyczące wojny na Ukrainie, a także innych wydarzeń na świecie pomimo nałożonych restrykcji. Treści oczywiście są mocno prorosyjskie... Zaledwie w ciągu ostatnich dni opublikowane zostały m.in. filmy, które oskarżają ukraińskie wojsko o brak pomocy rannym cywilom w oblężonym Mariupolu, a także sugerujące, że to właśnie strona ukraińska ponosi odpowiedzialność pełną za masakrę cywilów w Buczy...

 Źródło: niezalezna.pl, komputerswiat.pl, techcrunch.com

 

#TikTok #cyberwojna #Rosja #Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo