Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Rosja występuje z Rady Europy. W ten sposób wyprzedziła... rychłe wyrzucenie z tego grona

Rosja zdecydowała się formalnie wystąpić z Rady Europy. Jak informuje agencja Reutera, ruch Moskwy był klasycznym "posunięciem wyprzedzającym". Inwazja na Ukrainę spowodowała, że i tak Rosjan prawdopodobnie czekałaby europejska izolacja. Więc postanowili izolować się sami.

Rosja sama postanowiła wyjść z Rady Europy
Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36038403;

- Domagamy się natychmiastowego wykluczenia Rosji z Rady Europy - oświadczył podczas ostatniego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy premier Ukrainy Denys Szmyhal.

- Dla tych, którzy uciekają się do agresji, nie ma miejsca w europejskiej rodzinie, w której życie jest wartością najwyższą

- powiedział ukraiński premier.

Okazuje się, że słowa szefa ukraińskiego rządu już wkrótce znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Okazuje się jednak, że Rosja postanowiła... wyprzedzić prawdopodobne wykluczenie z Rady Europy. I występuje z niej sama...

Rosja formalnie wszczęła procedurę wystąpienia z Rady Europy. List ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, w którym poinformowano o tej decyzji, został przekazany Zgromadzeniu Parlamentarnemu Rady Europy przez Piotra Tołstoja, przewodniczącego rosyjskiej delegacji do Zgromadzenia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rada Europy #Ukraina #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo