Joko Widodo prezydent Indonezji oznajmił w czwartek, że na spotkaniu w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem przekazał mu posłanie od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. "Wyraziłem swą gotowość nawiązania kontaktów między dwoma liderami" - dodał Widodo.
Nie wyjaśnił, jaka była treść przekazanego posłania. Wypowiadając się dla prasy po spotkaniu z Putinem na Kremlu powiedział, że Indonezja będzie dalej współpracować z Rosją.
The President of Indonesia delivered a message from Zelenskyy to Putin
— NEXTA (@nexta_tv) June 30, 2022
President of #Indonesia Joko Widodo did not disclose content of the message. He also said that in his conversation with Putin he expressed his readiness to help start "communication" between two presidents. pic.twitter.com/rf8JYT4ho0
Putin, którego słowa przekazała agencja Reutera zapewnił, że Rosja jest gotowa dostarczać Indonezji potrzebne jej nawozy.
Prezydent Indonezji spotkał się z Putinem dzień po tym, jak w Kijowie rozmawiał z Zełenskim. Przed podróżą na Ukrainę Widodo mówił, że będzie wzywał władze obu krajów do rozpoczęcia dialogu na rzecz budowania pokoju. Zapowiedział, że zwróci się do Putina o natychmiastowe zawieszenie broni na Ukrainie.