Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Potęga logistyczna, wojskowa i polityczna". Polska kolejny raz chwalona w zachodnich mediach

Holenderski dziennik "NRC" nazwa Polskę "potęgą logistyczną, wojskową i polityczną". - Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę lepiej rozumiemy Polskę i słuchamy jej obaw - twierdzi holenderska gazeta, wskazując, że to właśnie Polsce powinno się poświęcać więcej uwagi.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Według "NRC" przez lata Zachód traktował Polskę jako kraj przewrażliwiony na punkcie rosyjskiego niebezpieczeństwa, ale to się zmieniło po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę i zagroziła krajom Zachodu.

Polska jest teraz na pierwszej linii frontu: broń, uchodźcy, pomoc humanitarna

– wylicza „NRC”.

Dziennik podkreśla, że Polska wybiega daleko w przyszłość i przypomina słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział w tym tygodniu, że powinna powstać nowa wspólnota gospodarcza w Europie Środkowo-Wschodniej z udziałem Ukrainy.

Polska chwalona na całym świecie

Polska jest regularnie chwalona w zachodniej prasie, nie tylko za pomoc dla Ukrainy, ale również m.in. za rozbudowywanie własnej armii czy sukcesy gospodarcze. Jeszcze niedawno hiszpański "La Razon" pisał, że "polskie siły zbrojne rosną w siłę", a portugalski "Sabado" nazywał nasz kraj "nowym supermocarstwem militarnym Europy". 

Nawet często nieprzychylne Polsce niemieckie media zauważyły ostatnio "polski cud gospodarczy". Niemcy zwracali uwagę na duże ośrodki gospodarcze, jak Wrocław, Poznań, Kraków i Warszawę. Kraków nazywa "polską Doliną Krzemową", a Warszawę - "polskim miastem boomu".

Nie bez znaczenia jest też uniezależnienie się od Rosji. "Polska przygotowała się na kłopoty z rosyjskim gazem, a Niemcy muszą improwizować" - pisał niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska #NRC

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo