Ochotnicy z 52 krajów świata chcą walczyć przeciw Rosji. Liczba zgłoszeń wciąż rośnie

Już 20 tysięcy żołnierzy z 52 krajów świata zgłosiło się do ukraińskiej armii, by walczyć w międzynarodowym legionie przeciwko rosyjskiej agresji. W tym zakresie nasi wschodni sąsiedzi mogą liczyć na wydatną pomoc ochotników.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

The Kyiv Independent podaje, że chętnych do walki z Rosją w ukraińskiej armii jest już 20 tysięcy obcokrajowców. Ta liczba rośnie z każdą godziną. Cytowany przez to medium szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba powiedział, że ochotnicy pochodzą z 52 krajów z całego świata. Tworzy się wielka antyrosyjska koalicja militarna.

Wcześniej informowano, że do armii Ukrainy chce wstąpić m.in. 3 tysiące ochotników ze Stanów Zjednoczonych. Ukraiński rząd zniósł tymczasowo wymogi wizowe dla ochotników.

Jak wstąpić do międzynarodowego legionu ukraińskiej armii? Wystarczy 7 kroków, o których pisaliśmy w naszym serwisie.


7 kroków. Instrukcja wstąpienia do Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej:

Krok 1 - Wstąp do Legionu kontaktując się z Ambasadą Ukrainy w swoim kraju zamieszkania. Zapytaj o attaché wojskowego lub konsula (dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej ambasady). Masz trzy możliwości wstępnego kontaktu:
1. Udaj się fizycznie do ambasady;
2. Zadzwoń do ambasady;
3. Napisz e-maila.

Krok 2 - Sprawdź, jakiego sprzętu i dokumentów potrzebujesz. Może to być np. paszport, dokument potwierdzający odbycie służby wojskowej lub udział w operacjach wojskowych, inne dokument, o które poprosi Cię przedstawiciel Ambasady

Krok 3 - Udaj się do Ambasady z kompletem dokumentów w celu odbycia rozmowy z attaché wojskowym oraz otrzymania wizy uprawniającej do wjazdu na teren Ukrainy.

Krok 4 - Uzupełnij kwestionariusz dotyczący wstąpienia do Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy.

Krok 5 - Otrzymasz instrukcje dotyczące wyjazdu na Ukrainę, niezbędnych dokumentów i sprzętu. Zalecane jest zabranie ze sobą odzieży wojskowej i wyposażenia, np. hełmów, kamizelek kuloodpornych itp.

Krok 6 - Udaj się na Ukrainę wskazaną drogą. Przedstawiciele ukraińskich ambasad, konsulatów (za granicą) i obrony terytorialnej na Ukrainie zaproponują Ci wsparcie w procesie przedostania się na Ukrainę. Kontakt do nich zostanie Ci przekazany przez Ambasadę Twojego kraju.

Krok 7 - Po przybyciu na Ukrainę podpisz kontrakt z Międzynarodowym Legionem Obrony Terytorialnej Ukrainy i razem z żołnierzami z innych krajów i Siłami Zbrojnymi Ukrainy walcz z rosyjskimi okupantami.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wojna #Ukraina

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo