Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Izrael i Palestyna: Borrell za rozwiązaniem dwupaństwowym

Rozwiązanie dwupaństwowe na Bliskim Wschodzie nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa Izraela. Wręcz przeciwnie, to jedyna długoterminowa gwarancja bezpieczeństwa i dobrobytu Izraela - powiedział szef dyplomacji UE Josep Borrell na niedzielnej konferencji pasowej w Brukseli.

Proponowane granice między Izraelem a Palestyną
opracowanie własne za bbc.com - prinstscreen bbc.com

W niedzielę w Brukseli odbyły się rozmowy ministerialne, których organizatorami była Norwegia i Arabia Saudyjska. Do Brukseli przyleciał premier Autonomii Palestyńskiej Mohammad Mustafa.

Borrell podkreślił, że głównym przesłaniem, który wynika że spotkanie, jest to, że rozwiązanie w postaci dwóch państw na Biskim Wschodzie "nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa Izraela". "Wręcz przeciwnie, jest to jedyna długoterminowa gwarancja bezpieczeństwa i dobrobytu Izraela" - powiedział na wieczornej konferencji prasowej.

"Wiem, że obecny rząd Izraela nie jest o tym przekonany i musimy pracować, aby ten pomysł trafił do opinii publicznej, aby forsować jedyne rozwiązanie, jakie możemy sobie wyobrazić, aby zaprowadzić pokój" - dodał.

Rozmowy na ten temat mają być kontynuowane z arabskimi partnerami i sekretarzem generalnym Ligi Państw Arabskich na posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych w Brukseli.

W międzyczasie musimy nalegać, aby Izrael zakończył operację w Rafah, zgodnie z decyzją Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Jest to obowiązkowy nakaz i mam nadzieję, że porządek międzynarodowy przetrwa tę próbę. Bo jeśli ten wyrok Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości nie będzie wypełniony i wdrożony, to cały system wielostronny – porządek wielostronny – zostanie bardzo osłabiony

- podsumował Borrell.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Izrael #Palestyna #Josep Borrell

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo