Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Dwóch Niemców szpiegowało na rzecz Rosji. Planowali dywersję w bazie USA

Niemiecka policja zatrzymała w środę w Bayreuth w Bawarii dwóch mężczyzn podejrzanych o agenturalne powiązania z Rosją. Zostało to ogłoszone przez władze w czwartek. Zatrzymani mieli m.in. planować operacje sabotażowe w Niemczech, w tym na bazy wojsk USA. Jako pierwszy o sprawie poinformował portal tygodnika "Spiegel".

Szpieg
Pixabay - Pixabay

Posiadający podwójne, niemieckie i rosyjskie obywatelstwo, Dieter S. i Alexander J. zostali aresztowani w Bayreuth przez funkcjonariuszy Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej, poinformowała Prokuratura Federalna. Obaj są podejrzewani o pracę dla zagranicznych służb specjalnych.

Według informacji "Spiegla" głównym oskarżonym jest 39-letni Dieter S. Według śledczych mężczyzna omawiał operacje sabotażowe w Niemczech z łącznikami z rosyjskich służb specjalnych od października 2023 roku. Podobno zgodził się przeprowadzić podpalenia i ataki z użyciem materiałów wybuchowych na infrastrukturę wojskową, przedsiębiorstwa obronne i zakłady przemysłowe.

Sabotaże miały się skupić m.in. na szlakach transportowych wykorzystywanych do przewozu towarów wojskowych. Ostatecznym celem planowanych ataków było podważenie niemieckiego wsparcia dla Ukrainy.

Według śledczych, Dieter S. zajmował się również rozpoznaniem i fotografowaniem amerykańskich obiektów wojskowych w Niemczech. Zdjęcia przekazywać miał swoim rosyjskim klientom. Domniemanemu szpiegowi pomagał 37-letni Alexander J.

Szpiegowane obiekty wojskowe obejmowały infrastrukturę sił zbrojnych USA w Grafenwoehr w Bawarii. Znajduje się tam między innymi ważny poligon wojskowy, na którym armia amerykańska szkoli ukraińskich żołnierzy - na przykład na czołgach Abrams, pisze "Spiegel".

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#szpiegostwo #Rosja #Niemcy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo